O shiatsu

"Bolí mě záda, mám migrény, PMS, úzkosti... 

je toho na mě moc... už ani spánek mi "nedobíjí baterky"...ve tři ráno se vzbudím a už nezaberu..." 

S takovými a mnoha jinými potížemi, za mnou chodí moji klienti. Dnešní život od nich žádá mnoho sil a nabízí málo odpočinku. 

Já jim pak ošetřuji bolavé, zaseklé či vyčerpané oblasti těla. Protáhnu a uvolním zkrácené svaly a fascie, dobiju baterky přes akupresurní body. Mnozí při tom odpočívají v hluboké relaxaci na pomezí bdělosti a spánku. 

Shiatsu je restart. Tělo dostane možnost obnovit své zdroje, nalézt ztracenou rovnováhu. Spojuje v sobě znalosti mnoha generací východních mistrů. Pracuje s energií v meridiánech, ovlivňuje kůži, svaly, klouby, vnitřní orgány, nervovou soustavu i psychiku. 

Ošetření probíhá v pohodlném volném oblečení, přes přikrývku, na masážní matraci na zemi (využívá se váha těla maséra). Nebudete se tedy svlékat, při shiatsu máte maximum soukromí a teplotního komfortu. Nepohyblivé osoby, je možno oštetřit i v sedě na židli. 

Kontraidikace: 1. trimestr těhotenství, akutní onemocnění, rakovina (shiatsu zvyšuje proudění v cévách a lymfatickém systému), komplikace při VKT a cukrovce, stavy nedlouho po operaci, epilepsie, osteoporóza a křečové žíly v akutním stavu a jiná čerstvá poranění. Nejste-li si jisti, zeptejte se mne při objednávání vaší masáže.

OŠETŘENÍ U VÁS – přijedu v dohodnutou hodinu, přivezu si masážní podložku, deky a pomůcky. Od vás potřebuji pouze dostatečný prostor na podlaze v klidné teplé místnosti, kde se cítíte dobře. Masáž probíhá ve volném oděvu, ležící je ještě přikrytý dekou, má tedy max. soukromí. Před ošetřením si povíme co vás aktuálně trápí, co chcete masáží ošetřit a kam nesahat (čerstvé rány, jizvy...). Pak provedu diagnostiku na zádech nebo na břiše a vyberu dvě dráhy/meridiány k ošetření. Vy ulehnete, přikryju vás, pustím relaxační hudbu. Může klidně odpočívat a užívat si přicházející uvolnění. Po masáži si povíme jak se cítíte, probereme případná doporučení, zaplatíte a já vše sbalím a odjíždím.


O mě


Jmenuji se Hanka Muzikářová. V letech 2015–2018 jsem studovala Darja Shiatsu School a již v průběhu studia pilně šetřovala své milé klienty. Praxi jsme měli i v Rehabilitačním ústavu Kladruby.

K shiatsu mě přivedla vlastní náhodná a velmi příjemná zkušenost s ošetřením v lázních. Zvědavost poznat víc mne dovedla až na základní kurz. V rámci druhé mateřské jsem se pak dala na profesionální studium shiatsu masáží. 

Na shiatsu miluji to, jak působí přesně tam, kde je potřeba, na těle i v duši. Není to jen fyzická práce s tělem, ale klienta i terapeuta každé ošetření posune o kousek dál i v poznání sebe sama. 

Jsem vdaná, mám dva šikovné kluky a muže, který mě podporuje ve všech mých projektech. Kromě shiatsu mě baví jóga, malování akvarelu, cestování doma i za hranicemi a čtení. A hlavně setkávání s lidmi :-)